KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rins na závěr patnáctý nejrychlejší

Foto: LCR Honda MotoGP
Rins na závěr patnáctý nejrychlejší
15.03.2023
 

Alex Rins dokončil poslední předsezónní test v Portimau, Takaaki Nakagami je stejně jako Španěl připraven na start sezony MotoGP 2023.


Na Autodromo do Algarve skončil poslední test před začátkem sezony pro Alexe Rinse a tým LCR Honda CASTROL. Navzdory konečnému umístění ve výsledkové tabulce (15. místo; 1:38,782) je třeba vyzdvihnout některé pozitivní prvky, protože Alex přiznává, že se cítí na motocyklu pohodlněji a je spokojenější s tím, jak s ním dokáže zacházet. Rins a jeho personál testovali několik položek, které přinesla HRC a celkově jsou s provedenými kroky spokojeni. Stále je zde značný prostor pro zlepšení, ale cesta je po testu v Portimau jasnější.
Také Takaaki Nakagami a tým LCR Honda IDEMITSU navzdory konečnému umístění ve výsledkové listině (20. místo; 1:39,309) vyzdvihl některé pozitivní prvky, neboť Nakagami zaznamenal během druhého a posledního dne testů výrazné zlepšení. Od začátku se Takaaki snažil najít cit na motorce a přiznává, že se na ní ještě musí cítit pohodlněji. Nicméně po testování některých evolučních dílů, které přivezlo HRC, zejména druhý den, věří, že v některých oblastech je potenciál a prostor pro zlepšení, které by jezdci i personálu pomohly udělat další krok vpřed.
Předsezóna je oficiálně u konce, další zastávkou bude úvodní kolo sezóny 2023 na stejném místě, tedy na okruhu Portimao.

Alex Rins
„Po předsezónní přípravě jsem spokojený. Od Sepangu jsme udělali krok vpřed a práce s novými díly v Portimau mi pomohla pochopit naši současnou situaci. Soustředil jsem se na jejich testování, abych HRC poskytl užitečné informace. Hlavní je, že jsme se zlepšili, a to je rozhodující. Chci poděkovat celému týmu, protože odvedl skvělou práci.“

Takaaki Nakagami
„Tři dny v Sepangu a dva dny tady nebyly snadné, ale dnes je z hlediska časů na kolo vše velmi těsné, odstup se snížil a my jsme udělali krok vpřed. Zpětná vazba s motorkou je lepší, ale jak motorka, tak já se musíme zlepšit. Během závodního víkendu bychom mohli udělat další krok vpřed, takže budeme pracovat dál. Tým odvedl jako vždy dobrou práci“
 


Další články sekce MotoGP