KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rins: Už nechci ztrácet čas

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Rins: Už nechci ztrácet čas
24.04.2020
 

Španělský závodník Alex Rins již netrpělivě očekává návrat na závodní tratě, zároveň ale dodává, že restart nebude pro nikoho snadný.


Alex Rins společně s továrním týmem Suzuki Ecstar prodloužil svoji stávající smlouvu na další dva roky a i přesto, že zatím je start sezony 2020 v nedohledu, budoucnost má tento španělský závodník zajištěnou.

Jak nyní v jednom z rozhovorů Rins prozradil, měl na stole nabídky i od dalších týmů, ale jeho prioritou bylo zůstat u Suzuki. Proto se také dle svých slov ani s žádnou konkurencí nepouštěl do hlubších jednání.

„Se Suzuki jsme se začali o možném prodloužení bavit již v loňském roce v Argentině. Měl jsem na stole i jiné nabídky, ale mojí prioritou bylo zůstat u Suzuki, protože se zde cítím dobře. S žádným jiným týmem jsem se tak ani nepouštěl do hlubších jednání. Chtěl bych již znovu závodit, a ne ztrácet čas, ale zároveň je mi jasné, že po návratu po této pauze to bude tvrdé. Stejně tak, jako když se vracíme k prvnímu testu po zimní přestávce. Co se týče zmrazení vývoje motocyklů, pro nás by to neměl být problém, byli jsme silní již při letošních testech. Zároveň ale byli silné i ostatní týmy a podmínky budou pro všechny stejné, takže si myslím, že to zas takový vliv mít nebude,“ řekl Alex Rins.


Další články sekce MotoGP