KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: Budeme chtít 4 motorky na startu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: Budeme chtít 4 motorky na startu
21.06.2020
 

Massimo Rivola potvrdil, že v rámci dlouhodobého plánu počítá Aprilia s rozšířením své působnosti v MotoGP i o satelitní tým.


Aprilia po konci sezony 2021 opustí partnerství s týmem Fausta Gresiniho a vytvoří si v královské kubatuře MotoGP vlastní tovární tým. Jak nyní prozradil závodní ředitel Aprilie, pan Massimo Rivola, dalším krokem poté bude i satelitní tým, který by mohl zastávat například Fausto Gresini.

Zároveň ale Rivola dodává, že nyní před sebou bude mít Aprilia spoustu úkolů spojených s vytvořením zcela nového továrního týmu, tudíž téma satelitního týmu s dalšími dvěma motocykly by bylo aktuální až po tomto kroku.

„Zatím vycházíme z toho, že si pro rok 2022 potřebujeme připravit vlastní infrastrukturu, což potřebuje čas. Je s tím spojená stavba návěsů za kamiony, nábor personálu, zařízení vlastního hospitality a spousta dalších věcí. Jakmile tohle dokončíme, je naším dalším cílem postavit satelitní tým, Aprilia Racing musí růst a tohle je další nezbytný krok. Když budeme mít na trati čtyři jezdce na čtyřech motorkách, pomůže to i naší výkonnosti. Je to tedy náš jasný cíl, ale musíme jít postupně, nyní nás čeká nejdříve vytvoření vlastního týmu,“ řekl Massimo Rivola.


Další články sekce MotoGP