KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: Doufám v sezonu o 13 GP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: Doufám v sezonu o 13 GP
02.07.2020
 

Závodní ředitel Aprilie přiznal, že doufá v setrvání aktuální podoby kalendáře, který již nebude dále rozšiřován.


Již za dva týdny se na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera znovu roztočí kola šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. To samozřejmě vítají jak samotní jezdci a fanoušci, tak i manažeři jednotlivých týmů.

I když restartovaný kalendář počítá pouze s počtem třinácti Gradn Prix, závodní ředitel italské továrny Aprilia, pan Massimo Rivola. to považuje za velmi dobrý kompromis. Dle jeho slov by sice bylo příjemné, kdyby se mohlo závodit i mimo Evropu, ale letos s tím již nepočítá.

„Aktuální kalendář, který počítá se 13 závodními víkendy v Evropě, považuji za dobrý kompromis. Ano, bylo by pěkné, kdybychom mohli závodit i mimo Evropu, ale nemyslím si, že to letos nastane. Na jedné straně jde o peníze a na druhou stranu je to také otázka času, kdy bychom museli vyrobit dodatečný počet nových dílů. Kdyby k tomuto kalendáři byly přidány ještě další závody, museli bychom vyrobit další motory. To by znamenalo, že i všichni naši dodavatelé by museli reagovat ve velmi krátké době. Proto já osobně doufám, že letos zůstaneme u 13 závodů. Tím budeme moci všichni naše rozpočty plánovat dlouhodobě, stejně tak jako investice a cestování. Bude to pro všechny mnohem jednodušší,“ řekl Massimo Rivola


Další články sekce MotoGP