KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rivola: V roce 2023 chceme bojovat o titul

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Rivola: V roce 2023 chceme bojovat o titul
03.09.2021
 

Tovární tým Aprilie si neklade rozhodně malé cíle a dle vyjádření závodního ředitele chtějí již v roce 2023 bojovat o titul v MotoGP.


Pro příští sezonu královské kubatury MotoGP si tovární tým italské Aprilie klade vysoké cíle. Jak nyní prohlásil závodní ředitel továrny z Noale, pan Massimo Rivola, očekává, že v novém jezdeckém složení bude reálné, aby Aprilia bojovala pravidelně o vítězství a poté v roce 2023 dokonce o mistrovský titul.

„Mluvit již příští rok o boji o mistrovský titul by bylo předčasné. Ale nevidím jediný důvod, proč bychom si tento cíl nemohli stanovit pro rok 2023. Musíme se v MotoGP prosadit mezi ty nejlepší a svádět s nimi rovnocenné souboje,“ řekl Massimo Rivola.

Poté pokračoval slovy: „Maverick má za sebou první test a byl velmi spokojený a prozradil, že jej závodění opět začalo bavit. Je to velmi citlivý člověk a chápu, že je pro něj klíčové, aby se cítil dobře, jinak nedokáže být rychlý. Na motorku si zvykl rychle, ale samozřejmě nyní musíme tlumit emoce a soustředit se na naši práci. Maverick nám nemusí nic dokazovat, ale musíme co nejrychleji nasbírat co nejvíce zkušeností.“


Další články sekce MotoGP