KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rizika podzimního šampionátu MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Dorna
Rizika podzimního šampionátu MotoGP
12.03.2020
 

Přesun řady Grand Prix do podzimních termínů přináší řadu rizik, jako například počasí pro poslední závod sezony ve Valencii, který se pojede na konci listopadu.


V uplynulých dnech se stále více blížících se závodů Grand Prix přesouvá na podzimní termíny, posledními případy byla Grand USA a Argentiny. Tyto kroky přináší ale řadu dalších rizik, které doposud nebyly zvažovány.

S ohledem na to, že v průběhu podzimu by se mělo odjet během pouhých 10 týdnů hned 8 závodních víkendů, a to na různých kontinentech, nebudou tyto přesuny snadné pro jezdce ani personál týmů.

Zároveň pokud se některý z jezdců v této fázi „podzimního“ šampionátu zraní, bude to mít na jeho celkové hodnocení v tabulce šampionátu opravdu fatální následky.

V neposlední řadě je zde také termín GP Valencie o posledním listopadovém víkendu, kdy již v loňském roce, kdy se jelo o dva týdny dříve, si řada jezdců stěžovala na velmi chladné počasí, které není rozhodně ideální pro motocyklové závody. Nyní se zde pojede „téměř“ v prosinci…


Další články sekce MotoGP