KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

RNF Aprilia prosazuje přísnější tresty

Tisková zpráva CryptoDATA RNF MotoGP Teamu
RNF Aprilia prosazuje přísnější tresty
30.03.2023
 

Tým CryptoDATA RNF MotoGP vydal prohlášení po nedělní kolizi Marca Marqueze a Miguela Oliveiry.


Miguelu Oliveirovi zranění z pádu v GP Portugalska znemožnilo start ve druhém podniku mistrovství světa MotoGP, a i proto jeho tým vydal následující oficiální prohlášení:

CryptoDATA RNF MotoGP Team po nedávném incidentu bezohledného a nezodpovědného závodění, které předvedl Marc Marquez (Repsol Honda) proti Miguelu Oliveirovi (CryptoDATA RNF MotoGP Team), požaduje přísnější a tvrdé tresty od stewardů FIM.

Závody MotoGP, ať už se jedná o sprint nebo hlavní závod, jsou rychlé a vysoce intenzivní a každý jezdec v nich chce za každou cenu vyhrát. Takové agresivní chování však často může mít neblahé následky nejen pro samotné jezdce, ale i pro jejich soupeře.

Incident z nedávného závodu mezi Marcem Marquezem a Miguelem Oliveirou by měl sloužit jako varovný signál pro jezdce v MotoGP, Moto2 a Moto3. Je tedy nutné, aby jim byla připomenuta přísnost trestu za jakýkoli druh bezohledného a nezodpovědného závodění.

Tým CryptoDATA RNF MotoGP takové chování odsuzuje a důrazně se zasazuje o zpřísnění trestů, které by odradily budoucí provinilce včetně vlastních jezdců. Vyzýváme stewardy FIM, aby proti takové bezohledné jízdě rychle a rázně zakročili a dali tak příklad mladším a budoucím jezdcům v Moto3 a Moto2.

Jsme přesvědčeni, že bezpečnost je nejvyšší prioritou v každém sportu a MotoGP musí přijmout nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti všech svých jezdců. Těšíme se na podporu stevardů FIM v jejich pokračujícím úsilí o vytvoření bezpečnějšího a zodpovědnějšího závodního prostředí.
 


Další články sekce MotoGP