KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. června do 13. června 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Bude těžké najít další motivaci

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com
Rossi: Bude těžké najít další motivaci
11.07.2019
 

Valentino Rossi přiznal, že pokud se nepodaří vyřešit aktuální problémy, bude těžké najít další motivaci pro pokračování v MotoGP.


Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi se i v letošní sezoně stále potýká s problémy se svým motocyklem Yamaha a na vítězství v královské kubatuře MotoGP čeká již od závodů v Assenu v roce 2016. Jak nyní samotný Rossi přiznal, pokud takové výsledky budou pokračovat, nebude snadné najít další motivaci.

Aktuálně má Valentino podepsanou smlouvu s továrním týmem Yamahy do konce příští sezony, další prodloužení je u legendy šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů zatím velkým otazníkem.

„Je normální pokládat si takovou otázku s ohledem na aktuální situaci. Myslím, že tuto otázku jsem si pokládal již před 10 lety, nyní je mi 40, jsem nejstarší ve startovním poli a druhý nejstarší jezdec je o 6 let mladší než já. Jen já dokáži poznat, zda ještě mám chuť závodit nebo ne. Vše záleží na výsledcích a pokud se nám nepodaří vyřešit naše aktuální problémy, nebude snadné najít další motivaci k pokračování. Například na Sachsenringu jsem byl letos v závodě pomalejší o 20 sekund proti loňskému roku, nebavíme se o pěti letech, ale pouze 12 měsících. Pokud se ostatní jezdci zlepšili o 20 sekund a my vůbec, je to problém,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP