KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Generační výměna

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Rossi: Generační výměna
06.12.2020
 

Valentino Rossi hovořil na téma mladých jezdců, kteří po příchodu z Moto2 předvádějí skvělé výkony v královské kubatuře.


Valentino Rossi je aktuálně nejstarším jezdcem ve startovním poli královské kubatury MotoGP a v této pozici se opět připravuje na další sezonu, kterou tentokrát stráví v barvách satelitního týmu Petronas Yamaha.

Jak Valentino nyní v jednom z rozhovorů potvrdil, již několik let je možné v královské kubatuře sledovat doslova generační výměnu. Rossi si je také dobře vědom toho, že mladí jezdci, kteří neustále přicházejí z Moto2, jsou neustále silnější.

„Ano, je to taková skoro generační výměna. Když se ohlédnete zpět, skoro všichni jezdci, kteří přišli z Moto2, jsou nyní konkurenceschopní a seznam těchto jezdců je opravdu dlouhý. To jen potvrzuje, že Moto2 je skvělá škola pro MotoGP, protože tyto jezdce opravdu dobře připraví na motocykl královské kubatury. V této nové generaci je opravdu spousta silných jezdců, jejich příkladem je i Joan Mir, ale rozhodně není jediný,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP