KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi kousek od dvoustého pódia

Foto: Petronas Yamaha SRT
Rossi kousek od dvoustého pódia
17.08.2021
 

Valentino Rossi v GP Rakouska sahal po dvoustém pódiu, nakonec dojel na osmé pozici, Cal Crutchlow byl sedmnáctý.


Valentino Rossi, jezdec týmu Petronas Yamaha Sepang Racing Teamu, se v závěru rakouské Grand Prix vypořádal s mokrým počasím na kluzkých pneumatikách a po atakování třetího místa obsadil osmou pozici, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně 2021, zatímco Cal Crutchlow projel cílem ve Spielbergu jako sedmnáctý.
Rossi zažil špatný start do závodu z 18. místa, když se v úvodním kole propadl o dvě pozice. Ital se ve druhém kole vrátil na původní pozici a do 18. kola se probojoval na bodované pozice. Když začalo pršet, většina závodního pole se čtyři kola před koncem rozhodla pro výměnu motocyklu, ale Valentino se rozhodl zůstat na slickách a dvě kola před koncem se posunul na třetí místo. Bohužel byl v silném dešti nucen zpomalit své tempo a nakonec skončil osmý.
Ve svém druhém závodě jako náhradník za uzdravujícího se Franca Morbidelliho dokázal Cal Crutchlow získat několik míst v úvodním kole, když do AustrianGP startoval jako dvacátý. Ačkoli se brzy propadl zpět na svou startovní pozici, Brit dokázal po určitou dobu udržet kontakt s jezdci před sebou. Cal se probojoval na bodované pozice, když začalo pršet, a byl mezi jezdci, kteří ve 25. kole měnili motocykly. Tím se propadl zpět na 17. místo, na kterém také závod dokončil.

Valentino Rossi
„Bylo neuvěřitelné, že výměna pneumatik mezi slickem a mokrem probíhala v posledních kolech závodu, což bylo velmi napínavé. Nechtěl jsem měnit motorku, protože do konce zbývala jen čtyři kola a byla to správná volba. Kdyby však déšť přišel o dvě minuty později, mohli jsme být na stupních vítězů. V jednu chvíli jsem byl na třetí pozici a byl jsem v šoku, když jsem to viděl na své tabuli. Celkově je to pozitivní den, protože to byl dobrý výsledek, jak pro tým, tak pro mě, a získali jsme nějaké body. Atmosféra dnes byla skvělá, protože je to poprvé, co jsme měli plný okruh fanoušků. Měl jsem neuvěřitelnou podporu a bylo tu hodně lidí ve žlutém, takže bylo vzrušující jet poslední kolo zpět do boxů. Na motorce se cítím lépe a těším se na závod v Silverstone.“

Cal Crutchlow
„Měl jsem pocit, že mám dobrý start, a že jsem byl nějakou dobu s malou skupinou, i když jsem s nimi nemohl zůstat úplně v kontaktu. Moje tempo v té chvíli nebylo špatné a cítil jsem se pohodlně. Měl jsem však menší problém s elektronikou a musel jsem strávit nějaký čas tím, že jsem se to snažil vyřešit. Poté mé tempo nebylo špatné, ale byl jsem poslední jezdec, když začalo pršet, takže jsem nevěděl, jak rychle mám jet, a nevěděl jsem, jestli všichni zajeli do boxů nebo pokračovali dál. Jakmile jsem na velké obrazovce v poslední zatáčce viděl, že všichni zajeli do boxů, rychle jsem tam zajel také, abych také vyměnil motorku. Bohužel trať byla i s mokrými pneumatikami jako led, protože povrch byl ještě hodně rozpálený. Bylo to divných posledních pár kol Celkově jsem s těmito dvěma víkendy spokojený, zejména proto, že jsem se kvalifikoval jen o půl desetiny pomaleji než vloni.“
 


Další články sekce MotoGP