KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi: Nejsme dostatečně silní

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Nejsme dostatečně silní
01.03.2020
 

Valentino Rossi před blížícím se startem sezony 2020 připustil, že není dostatečně silný, zároveň ale dodává, že je připravený.


V průběhu letošních zimních testů byl italský závodník Valentino Rossi jedním z těch, kteří se často potýkali s problémy a výsledkově zaostával za konkurencí. Jak nyní Rossi v jednom z rozhovorů přiznal, aktuálně není silný tak, jak by si na začátku nové sezony představoval.

Zároveň ale Valentino dodává, že testů byl dostatek a jeho tým je dostatečně připraven na start nové sezony. Dosavadní výsledky dle Rossiho sice něco naznačují, ale skutečný potenciál se ukáže až během úvodního závodu letošní sezony na katarském okruhu Losail o příštím víkendu.

„Myslím si, že letos jsme měli dostatek testovacích dnů. Musíte k tomu také započítat ty čtyři testovací dny, které jsme absolvovali v listopadu. V listopadu jsme ale nemohli nic ladit, tam jsme se teprve zabývali testováním nových dílů a udávali směr pro 2020. Poté následovala dvouměsíční pauza, v Sepangu jsme měli již jasnou představu. Od Sepangu jsme poté vyzkoušeli vše, co jsme měli k dispozici, takže jsme připraveni na start sezony. Sice nejsme dostatečně silní, ale jsme připravení. Už za pár dní uvidíme, jaký je náš skutečný potenciál,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP