KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossi po sezoně 2021 končí v továrním týmu

Foto: Yamaha
Rossi po sezoně 2021 končí v továrním týmu
30.01.2020
 

Včera ve 14:00 Yamaha oznámila angažmá Fabia Quartarara v továrním týmu, po pouhých 34 minutách následovalo potvrzení Valentina Rossiho pro rok 2021 a vysvětlení o plánech na případnou sezonu 2022.


Továrna Yamaha definitivně rozhodla o jezdeckém složení pro sezony 2021 a 2022. Poté, co oznámila Francouze Quartarara coby svého pilota továrního týmu pro výše zmíněné sezony, následovalo oznámení o budoucnosti již dnes legendárního Valentina Rossiho. Ital dokončí svou patnáctou sezonu s Yamahou, která pro něj bude zároveň i 25. sezonou v Grand Prix, resp. 21. sezonou v královské kategorii. Nicméně, pokud se během roku devítinásobný Mistr světa rozhodne závodit i v roce 2021, je Yamaha připravená poskytnout mu plně tovární motocykl s absolutní tovární podporou, a to jak technickou, tak i personální. Definitivní rozhodnutí chce Rossi učinit do poloviny letošní sezony.

Valentino Rossi
„Z důvodů diktovaných trhem jezdců mne Yamaha na začátku roku požádala o rozhodnutí ohledně mé budoucnosti. V souladu s tím, co jsem řekl v minulé sezoně, jsem potvrdil, že nechci uspěchat žádné rozhodnutí a potřebuji více času. Yamaha postupovala odpovídajícím způsobem a ukončila probíhající jednání. Je jasné, že po posledních technických změnách a s příchodem mého nového šéfa týmu, je mým prvním cílem být letos konkurenceschopný a v kariéře jezdce MotoGP pokračovat i v roce 2021. Než to udělám, musím získat odpovědi, které mi mohou dát jen okruhy a prvních pár závodů. Jsem rád, že, pokud se rozhodnu pokračovat, Yamaha je připravena mne ve všech ohledech podpořit, dát mi tovární motocykl a tovární smlouvu. V prvních testech se budu snažit udělat spolu se svým týmem dobrou práci, abych byl připraven na začátek sezony.“
 


Další články sekce MotoGP