Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.

Rossi: v roce 2015 mi ukradli titul

Zdroj: Gazzetta dello Sport, foto: Petronas Yamaha SRT
27.04.2021

Ital Valentino Rossi vysvětluje, proč neskončil na vrcholu kariéry, ale i co ho motivuje dále závodit.

Ital Valentino Rossi je ikonou královského závodění. Je již dnes jasnou legendou MotoGP. Celkem 26 sezon se pohybuje v paddocku Grand Prix a přestože získal devět titulů Mistra světa, skončit se závoděním na vrcholu kariéry se nerozhodl. Dále se snaží soupeřit s piloty, kteří v době, kdy on již vyhrával závody, nebyli ještě ani na světě. Na stránkách Gazzetta dello Sport zkušený závodník hovořil o své motivaci, o tom, proč neskončil v dobách své slávy, ale například i o tom, co by dnes s odstupem času udělal jinak.

Valentino Rossi
„Mé myšlení je velmi jednoduché a je divné, že tomuto myšlení tolik lidí nerozumí. Možná uvažuji jinak. Líbí se mi ten pocit, adrenalin, který cítíte, když vyhrajete, stojíte na pódiu nebo jen zajedete pěkný závod. Jsem potom pár dní v pohodě. Ten pocit se mi líbí. Vím velmi dobře, že čas mě nakonec porazí, bohužel je to pro všechny stejné, ale ze všech sil se mu to snažím, co nejvíce ztížit. To je jediný důvod, proč pokračuji.
Rozhodnutí pokračovat závodit je větší uspokojení, než to, co získáte odchodem na vrcholu kariéry. Nikdy nevíte, zda je opravdu po všem. Když jsem se v roce 2013 vrátil do Yamahy, všichni mne již odepsali, ale kdyby mi neukradli v roce 2015 titul, vyhrál bych znovu mistrovství světa. Byl by to můj desátý titul a moje kariéra vítěze by se prodloužila o šest let.
Samozřejmě nechci skončit na 12. nebo 16. místě. Ovšem, kdybych chtěl skončit kariéru na vrcholu, měl jsem to udělat před několika lety. Já ovšem věřím, chci to zkusit. Byl jsem první moderní jezdec v MotoGP. Byl jsem první, kdo udělal mnoho věcí, které jsou dnes pro mnoho jezdců základem ježdění. Začal jsem velmi mladý, ale když mi bylo 20, byl jsem už ve třídě 500 ccm. Dnes jdou všichni touto cestou.
A co bych ve své kariéře změnil? Valencii 2006. Tam jsem zahodil titul Mistrovství světa, který jsem mohl vyhrát. Pak by to bylo deset titulů, a to i po krádeži z roku 2015.“