KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rossiho tým chce udržet týmové vedení

Foto: Mooney VR46 Racing Team
Rossiho tým chce udržet týmové vedení
10.05.2023
 

Po prvním a druhém místě v testu v Jerezu přijíždějí Marco Bezzecchi, aktuálně druhý v celkovém pořadí, a Luca Marini na okruh ve Francii, aby potvrdili své vedení mezi týmy.


Tisící GP v éře MotoGP je před námi a Mooney VR46 Racing Team je připraven na startovní světla GP Francie, která se jede tento víkend v Le Mans. Fascinující Grand Prix na okruhu historické čtyřiadvacetihodinovky, ale zároveň nejistá a často rozhodovaná náhlými změnami počasí, taková je tradiční Grand Prix Francie.
Marco Bezzecchi se po produktivním dni testování v Andalusii vrací do garáže a chystá se obhájit 2. pozici v celkové klasifikaci (65 bodů) na trati, která může dobře vyhovovat jeho jezdeckému stylu. V práci v boxech bude od pátku a na mušce má přímou kvalifikaci do Q2.
Týmový cíl udržet se v čele celkové klasifikace týmů, sdílí také Luca Marini, druhý v testu a spokojený s pokrokem, pokud jde o nastavení jeho Ducati Desmosedici GP. I pro něj bude klíčové co nejlépe zvládnout náhlé změny počasí a volné tréninky.

Marco Bezzecchi
„Le Mans je historickou tratí šampionátu a kromě počasí, které bylo někdy trochu zrádné, je to trať, kterou mám rád a kde jsem jezdil rychle. V Jerezu jsme nebyli dokonalí, pátek ovlivnil celý víkend, což jsme předpokládali, ale do té doby se nám to nikdy nestalo. V testu jsem znovu našel své pocity a jsem spokojený. Hned od volných tréninků začínáme silní a nenecháme se překvapit, abychom GP zvládli co nejlépe.“

Luca Marini
„Víkend v Le Mans je vždy velkým otazníkem, počasí může opravdu rozhodnout. Doufejme, že bude sucho, slunečno a také dobré teploty. V opačném případě se nebudete muset nechat překvapit a budete schopni a velmi chytře zvládat přechodné podmínky na trati tím nejlepším možným způsobem. Přivezeme si data z testu v Jerezu, kde jsme odvedli dobrou práci, uděláme zde další testy a pokusíme se být konkurenceschopní hned od začátku. Vzhledem k výsledkům prvních závodů jsou páteční tréninky klíčové, abychom mohli kandidovat na stupně vítězů ve sprintu a pak v nedělním závodě.“
 


Další články sekce MotoGP