KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rozhovor s Marcem Marquezem

Foto: Honda
Rozhovor s Marcem Marquezem
16.02.2023
 

Po testu v Sepangu poskytl tým Repsol Honda krátký rozhovor s jejich hvězdou Marcem Marquezem.


Jaké to bylo vrátit se do akce na motocyklu MotoGP po intenzivní zimní práci?
"Pro mě byla nejdůležitější věcí z tohoto malajského testu moje fyzická kondice. Pracoval jsem docela tvrdě a správnou cestou, protože jsem se na motorce cítil mnohem lépe po celou zimu. Bylo klíčové začít dobře předsezónu po fyzické stránce. Cítím se mnohem lépe než například při závodě ve Valencii na konci roku. Mám tam ještě rezervu na zlepšení, protože do závodu v Portimau zbývá měsíc, takže budeme dál pracovat a uvidíme, jestli se nám podaří udělat další krok."

V tomto testu jsme viděli, že pracuješ až se čtyřmi motorkami. Panuje u tebe spokojenost s prací, kterou Honda od testu ve Valencii odvedla?
"Tým Repsol Honda hodně pracuje a tento test zorganizoval docela dobře. Měli jsme čtyři různé motorky a není snadné vyzkoušet všechny nové věci během pouhých tří dnů. Pracovali velmi dobře a přivezli nám nové kousky k testování."

Podařilo se odstranit problémy, které jste zjistili při listopadovém testu?
"Máme nového technického manažera Kena Kawauchiho, který přichází od Suzuki a přinesl nové nápady a koncepty. Inženýři získali z tohoto testu spoustu informací a věřím, že pro Portimao připravíme dobrý testovací plán."

Došlo na trati na setkání s tvým týmovým kolegou?
"Joana jsem na trati nezastihl, takže nevím, jak se mu na Hondě jezdí, ale den ode dne se zlepšoval. Je to mistr světa, takže je to rychlý jezdec a bude to silný týmový kolega."


Další články sekce MotoGP