KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sahara: Pro testy nebude prostor

Text: jnyk, Zdroj: TZ Suzuki
Sahara: Pro testy nebude prostor
17.04.2020
 

Vedoucí projektu Suzuki v MotoGP je přesvědčen o tom, že letos prostor pro žádné dodatečné testy nebude.


K aktuální situaci ve světě motocyklového sportu a budoucnosti letošní sezony MotoGP se vyjádřil vedoucí projektu Suzuki pro královskou kubaturu, pan Shinichi Sahara. Jak tento muž přiznal, nyní bohužel nezbývá nic jiného než sledovat vývoj epidemie a čekat, kdy začne opadat.

Zároveň Sahara komentoval žádosti o zorganizování testu před ostrým startem nové sezony. To je dle jeho slov téměř nereálné a s ohledem na to, jak bude sezona zkrácená, by se měl veškerý čas využít pouze pro závody.

„Musíme nyní čekat a vyhlížet okamžik, kdy tato pandemie odejde a svět se oddechne. Dorna neustále připravuje možné scénáře a hledá řešení, jak reorganizovat kalendář a sezonu znovu odstartovat. Vím, že některé týmy by chtěly absolvovat před startem sezony ještě test, ale myslím si, že to nebude možné. Sezona bude zkrácená, proto si myslím, že by bylo dobré začít co nejrychleji. Možná bychom se mohli dohodnout na tom, že například ve čtvrtek budeme mít nějaké delší tréninky navíc. Myslím si, že letos škrtneme spoustu testů, ale jsem si jistý, že nejdeme cestu, která bude fungovat,“ řekl Shinichi Sahara


Další články sekce MotoGP