KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Savadori v roce 2023 opět s Aprilii

Foto: Aprilia
Savadori v roce 2023 opět s Aprilii
08.10.2022
 

Ital Lorenzo Savadori také v sezóně 2023 pokračuje v testovacím týmu Aprilie


Lorenzo Savadori bude v sezóně 2023 opět testovacím jezdcem Aprilie. Rodák z Ceseny je nedílnou součástí projektu Aprilia Racing v MotoGP a bude pokračovat ve vývojové práci na RS-GP, která zahrnuje celý oficiální i soukromý testovací program a také sérii závodů na divokou kartu v mistrovství světa.
Úloha Lorenza Savadoriho, šampióna FIM STK 1000 Cup a italského šampiona Superbike, bude v příštím roce ještě náročnější vzhledem k vynikajícím výsledkům v probíhající sezóně, které povedou ke zrušení regulačních úlev pro značku Aprilia, takže nebude moci provádět soukromé testy s továrními jezdci Espargarem a Viñalesem. Jako oficiální tester Aprilia Racing bude Lorenzo také sledovat vývoj všech "track-ready" produktů italského závodního oddělení, jako je například RSV4 Xtrenta, které továrna z Benátek vytvořila s cílem zpřístupnit všem nadšencům nejen výkon, ale také pocit a technologie skutečných závodních motocyklů.

Lorenzo Savadori
„Z obnovení spolupráce s Aprilií, se kterou spolupracuji od roku 2015, mám velkou radost. Těší mě zejména úroveň, které RS-GP dosáhla, a to, že jsem k tomuto růstu přispěl i já a vrátil značku do boje o mistrovský titul. Kromě práce testera se vždy toužím zúčastnit co nejvíce závodů s nadějí, že budu moci opět závodit celou sezónu jako jezdec.“


Další články sekce MotoGP