KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Savadori zajel nejlepší výsledek kariéry

Foto: CryptoDATA RNF MotoGP Team
Savadori zajel nejlepší výsledek kariéry
16.05.2023
 

Náhradník za zraněného Miguela Oliveiru, Ital Lorenzo Savadori, zajel ve Francii nejlepší výsledek své MotoGP kariéry.


Pátý podnik sezóny 2023 se pro tým CryptoDATA RNF MotoGP nevyvíjel podle plánu, protože Miguel Oliveira musel závod vynechat kvůli zranění ramene, které utrpěl v Jerezu před necelými dvěma týdny, zatímco Raul Fernandez se jen několik dní před závodem podrobil operaci pravé ruky, což mu rovněž znemožnilo závodit. Španěl v pátek v prvním tréninku odjel tři kola, aby otestoval svůj stav, ale nakonec se rozhodl soustředit na řádné uzdravení pro příští kolo v italském Mugellu.
Zodpovědnost za tým CryptoDATA RNF MotoGP tak padla na bedra testovacího jezdce Aprilie Lorenza Savadoriho, který Oliveiru na Aprilii RS-GP o víkendu nahradil. Ital, který téměř rok nezávodil, si vedl dobře, když se vrátil k závodění na trochu jiném motocyklu, než na jaký je zvyklý z testování v továrně Noale.
Savadori startoval z 20. pozice na startovním roštu a po startu si v úvodních kolech svou pozici udržel. Během první poloviny závodu dokázal nasadit slušné tempo a svou pozici vylepšil jen o několik kol později, když před ním několik jezdců havarovalo. V šestém kole se již dostal na bodované pozice a odtud se tlačil vpřed. Přestože v závěrečných osmi kolech musel trochu ubrat na rychlosti, Savadori si své místo udržel až do šachovnicové vlajky.
Třicetiletý jezdec nakonec projel cílem na 12. místě, což je jeho dosud nejlepší výsledek v MotoGP, který týmu CryptoDATA RNF MotoGP vynesl čtyři body do světového šampionátu.
Tým si nyní může užívat zaslouženou třítýdenní přestávku před dalším podnikem v Mugellu, kam se, jak doufá, vrátí v plné sestavě.

Lorenzo Savadori
„Závod byl docela dobrý. Oproti včerejšku jsem hodně zlepšil cit na motorce, a také jsem použil jinou přední pneumatiku. Ve druhém kole jsem udělal malou chybu a ztratil tři sekundy na skupinu přede mnou. Poté jsem ztrátu snížil na jednu vteřinu a začal bojovat. Problém nastal v posledních osmi kolech, kdy mi úplně odešla pravá ruka a po zbytek závodu jsem už nemohl motorku ovládat tak, jak jsem zvyklý. Celkově jsem ale docela spokojený. V pátek jsem si vyzkoušel nějaké věci pro Aprilii, takže můj víkend začal opravdu až v sobotu a zlepšil se i můj čas. S výsledky jsem spokojený. Chtěl bych poděkovat továrně Aprilia a týmu CryptoDATA RNF MotoGP.“


Další články sekce MotoGP