KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smolný víkend pro Ducati

Text: jnyk, Zdroj: TZ Ducati
Smolný víkend pro Ducati
25.08.2019
 

Smolný víkend potkal jezdce továrního týmu Ducati. Danilo Petrucci dojel sedmý, Andrea Dovizioso závod pro pád nedokončil.


Náročný víkend potkal v britském Silverstone tovární tým italské Ducati. Danilo Petrucci dokončil dnešní závod MotoGP na sedmé pozici, jeho týmový kolega Andrea Dovizioso havaroval kvůli pádu Fabia Quartarara hned v první zatáčce.

Dovizioso byl po vyšetření v Medical Centru na okruhu Silverstone převezen ještě do nedaleké nemocnice, kde podstoupil důkladná vyšetření. Ta ale vyloučila jakékoliv komplikace a Dovizioso se dnes večer vydá na cestu zpět domů do Itálie.

Danolo Petrucci: „Věděl jsem, že nás čeká náročná Grand Prix a tak tomu i bylo. Bohužel incident v první zatáčce ovlivnil i můj závod, protože jsem jel na vnější stopě, takže jsem se musel vyhýbat motorkám Fabia a Andrey, čímž jsem ztratil nějaké pozice. V posledních deseti kolech jsem ale začal zrychlovat a postupně předjíždět další jezdce. Kdyby nebylo toho pádu, mohl jsem být výše, ale to je vždy riziko, když startujete zezadu. Cítím, že nám utekla šance, ale zároveň je mi líto Andrey, doufám, že nemá žádné vážnější zranění.“


Další články sekce MotoGP