KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Honda má řadu problémů

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Suppo: Honda má řadu problémů
07.01.2022
 

Bývalý manažer továrního týmu Repsol Honda komentoval aktuální situaci, kdy se týmu výsledkově nedaří.


Italský manažer Livio Suppo zastával do konce roku 2017 roli manažera továrního týmu Repsol Honda, poté jej nahradil Španěl Alberto Puig. Zatímco ještě v letech 2018 a 2019 Honda jasně dominovala, poté přišel výsledkový propad a také zranění Marca Márqueze.

Nyní se Suppo ohlíží za posledními dvěma sezonami a přiznává, že jeho nástupci udělali řadu chyb. Jednou z těch největších je dle jeho slov odchod Daniho Pedrosy, který pomáhal roky vyvíjet motocykl právě pro Marca.

„Honda udělala v posledních letech řadu velkých chyb. Jednou z těch největších byl odchod Daniho Pedrosy, protože právě on pomáhal vyvíjet motorku, která Marcovi seděla. Nyní ale neexistuje nic, co by Marcovi pomáhalo vyvíjet motorku. Mrzí mne, že musím sledovat, jak se v posledních letech výsledkově trápí. Když jsem je opouštěl v roce 2017, byl to opravdu silný tým. Nyní měli řadu problémů, a to bylo vidět i u dalších jezdců Hondy, takže je něco špatně ve vývoji. Doufám, že se jim ty problémy podaří vyřešit a budou opět bojovat o přední pozice,“ řekl Livio Suppo.


Další články sekce MotoGP