KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Honda neměla přestup dovolit

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Honda
Suppo: Honda neměla přestup dovolit
30.04.2020
 

Bývalý manažer továrního týmu Repsol Honda prohlásil, že Alberto Puig měl společně s Hondou smluvně předejít tomu, aby Lorenzo přestoupil k Yamaze.


Livio Suppo vedl tovární tým Repsol Honda před tím, než jej v této funkci vystřídal španělský manažer Alberto Puig. Nyní se Suppo vyjádřil k aktuální situaci, kdy Lorenzo ukončil smlouvu kvůli konci kariéry, a poté se hned upsal továrnímu týmu Yamaha do role testovacího jezdce.

Jak nyní prohlásil Livio, pokud by tuto situaci řešil on, rozhodně by Lorenzovi takovou možnost ve smlouvě neponechal, protože takový krok škodí dobrému jménu Hondy.

„Samozřejmě je to takto těžké hodnotit, protože nevím, jak byly přesně Jorgeho smlouvy u Hondy postavené. Nevím, zda mu Honda platila nějakou kompenzaci za rok 2020 nebo zda se dohodli tak, že rok 2020 kompletně smluvně vypustí. Každopádně je velmi podivné, že tým dovolí jezdci, který prohlásí ukončení kariéry, přestoupit k jinému týmu. Myslím si, že to byla chyba ze strany týmu a této skutečnosti měli smluvně předejít,“ řekl Livio Suppo.


Další články sekce MotoGP