KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Marc odvádí skvělou práci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
27.08.2016
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda je spokojený s výkony Marca Márqueze, který po 11 odjetých závodech vede šampionát MotoGP.

Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Livio Suppo, v jednom z nedávných rozhovorů komentoval průběh posledního závodu královské kubatury MotoGP na brněnském Masarykově okruhu, stejně tak jako aktuální situaci v průběžném hodnocení šampionátu.
 
Dle slov Suppa panuje u týmu spokojenost s průběhem závodu v Brně, který značně zkomplikovalo počasí a tým zvolil strategii na výměnu motocyklů, ke které nakonec kvůli mokré trati nedošlo. Zároveň Suppo chválí Marca, který po závodech v Brně drží náskok celkých 53 bodů na čele průběžného hodnocení šampionátu.
 
„Od začátku jsme počítali s tím, že budeme měnit motorku. Z tohoto důvodu oba naši jezdci vyjeli na trať s měkkými mokrými pneumatikami. Bohužel k výměně nakonec ale nedošlo a jezdci museli na těchto pneumatikách odjet celý závod. Proto jsme byli spokojeni i s tím, že se Marc probojoval na pódium. Druhý muž šampionátu Rossi dojel až za ním, takže jsme opět navýšili náskok. Myslím si, že před zbývajícími sedmi závody sezony máme velmi dobrou výchozí pozici pro útok na mistrovský titul, nyní nesmíme dělat zbytečné chyby,“ řekl Livio Suppo.

Další články sekce MotoGP