KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Pokud se nepojede, nebudou výplaty

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: HRC
Suppo: Pokud se nepojede, nebudou výplaty
22.03.2020
 

Bývalý manažer továrních týmů Ducati a Hondy prozradil, jak rušení závodů ovlivní výplaty jezdců a příjmy od sponzorů.


Aktuální odložené a zrušené závody v kalendáři královské kubatury MotoGP neovlivní jen Dornu a samotné týmy, ale také výplatní pásky jednotlivých jezdců. K tomuto tématu se nyní v jednom z rozhovorů vyjádřil bývalý manažer továrních týmů Ducati i Hondy, pan Livio Suppo.

Dle slov Suppa jsou platy jezdců, ale také příjmy od sponzorů navázané na odjeté závody. Pokud tedy situace nedovolí nějaké závody odjet ani v náhradních termínech, bude to znamenat pokles příjmů pro všechny zainteresované.

„Smlouvy se sponzory i jezdci mají spoustu klauzulí, které právě v nouzových situacích jako je tato, vstupují do účinnosti. Pokud by nastal případ, že by byl celý šampionát zrušen, pak nemají sponzoři povinnost platit a jezdci také nedostanou zaplaceno. Příjem jezdce se skládá ze dvou částí, ta první jsou sportovní výsledky a tou druhou jsou příjmy z reklamy. Pokud se nepojedou žádné závody, pak ta první část nemůže být naplněna. Je to v podstatě stejná situace, jako když se jezdec zraní a nemůže závodit. Zároveň je také pravdou, že vždy záleží na osobní dohodě obou stran,“ řekl Livio Suppo


Další články sekce MotoGP