KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki míří za obhajobou

Foto: Suzuki
Suzuki míří za obhajobou
26.08.2021
 

Poslední závod MotoGP na okruhu Silverstone vyhrál Alex Rins, zatímco Joan Mir ve Velké Británii naposledy startoval v roce 2017.


Paddock MotoGP se tento víkend po roční přestávce způsobené omezením kvůli pandemii viru Sars-Cov-2 v roce 2020 vrací do Velké Británie a tým Suzuki Ecstar je obzvláště potěšen, že se vrací na britskou trať poté, co Alex Rins získal v roce 2019 po neuvěřitelném souboji s Marcem Marquezem vzrušující vítězství.
Dvojzávod v Rakousku přinesl dvojici s motocykly GSX-RR smíšené výsledky, přičemž Joan Mir získal slušnou porci mistrovských bodů a vyšvihl se na společné druhé místo v průběžném hodnocení. Mezitím Alex Rins trochu bojoval s nastavením a poruchami, ale i s počasím. Tento víkend však bude mít Rins vysoké cíle, protože se chce na okruhu, který mu sedí, vrátit na stupně vítězů. Pro Mira to bude jiná výzva, protože v královské třídě na Silverstonu ještě nejel (v roce 2019 chyběl kvůli zranění a v roce 2018 také nemohl jet v Moto2). Jeho předchozím nejlepším výsledkem na této trati bylo páté místo v roce 2017.

Joan Mir
„Každý letošní závod je těžší, protože všichni jsou velmi konkurenceschopní a motorky jsou docela vyrovnané, takže to znamená, že o dosažení našich cílů bojujeme tvrději. Ale jak jsme ukázali, i na tratích, které naší motorce příliš nesedí, jako je Rakousko, jsme dosáhli dobrých výsledků. Silverstone pro mě bude zvláštní a zajímavý, protože jsem tu nikdy nejel na motorce MotoGP, navíc už je to dlouho, co jsem na této trati závodil, proto budu muset dál trénovat na PlayStation“

Alex Rins
„Doufám, že zde dosáhnu opravdu dobrého výsledku, ale bude to těžké, protože všechny motorky jsou si výkonnostně velmi blízké. Ale každopádně cítím, že naší GSX-RR tato trať vyhovuje a já tu jezdím opravdu rád, takže doufám, že nám to poskytne malou výhodu. Vzpomínky odsud z roku 2019 mám stále v čerstvé paměti. Bylo neuvěřitelné vyhrát takhle po bitvě s Marcem a oslavy s mým týmem byly fantastické. Moje posádka letos pracovala opravdu tvrdě a já bych jim rád dal další dobrý důvod k oslavě“
 


Další články sekce MotoGP