KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki: Prioritou jsou závody

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Suzuki: Prioritou jsou závody
12.02.2021
 

Vedoucí projektu Suzuki v MotoGP ví, že je třeba zlepšit výkony v kvalifikacích, ale prioritou zůstávají výsledky v závodech.


Suzuki udělala v loňském roce velký progres, který následně i díky výkonům španělského závodníka Joana Mira vedl k zisku premiérového titulu mistra světa. Pro letošní sezonu je situace týkající se vývoje komplikovanější, protože jak již bylo dříve avizováno, vývoj motorů byl zmrazen.

I přesto ale vedoucí projektu Suzuki v MotoGP potvrdil, že továrna dále pracuje na dalších dílech a také věří, že v letošním roce bude možné více testovat.

„Vývoj motorů je pro letošek zmražený, tak je těžké odhadovat, kde bude náš fokus. My jsme se ale vždy soustředili především na to, abychom udrželi vyváženost motorky. Proto jsme se nikdy nesoustředili jen na motor nebo podvozek, ale na celý balíček. Neustále se snažíme zlepšovat výkon celého našeho motocyklu, nikoliv jen některých jeho částí. Pro letošek věřím, že se nám podaří zlepšit naše výkony v kvalifikacích, ale prioritou samozřejmě i nadále zůstávají výsledky v závodech,“ řekl Shinichi Sahara.


Další články sekce MotoGP