KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Taramasso: Nová guma zamíchala kartami

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Taramasso: Nová guma zamíchala kartami
17.12.2020
 

Závodní ředitel Michelinu se ohlíží za průběhem uplynulé sezony MotoGP, kterou také ovlivnila nová zadní pneumatika od Michelinu.


Pro letošní sezonu královské kubatury MotoGP připravil Michelin zcela novou zadní pneumatiku, která se v Paddocku setkala s rozporuplnými pocity. Zatímco někteří jezdci tuto pneumatiku hodnotili velmi pozitivně, ostatním způsobila řadu problémů a potřebovali spoustu času na adaptaci.

Nyní se za letošní sezonou MotoGP ohlédl také závodní ředitel Michelinu – pan Pierro Taramasso. Dle jeho slov byla nová zadní pneumatika definitivně posunem kupředu.

„Nová zadní pneumatika v MotoGP hodně zamíchala kartami, ale myslím si, že devět různých vítězů znamená jasnou věc – je to pneumatika, která funguje u mnoha jezdců. Stejné to bylo i s motocykly, kdy se nám často střídaly vítězné továrny. Nová pneumatika poskytla mnohem větší grip, což ale vedlo také ke změně vyvážení motorky a byla potřebná i úprava jezdeckého stylu. Jinak řečeno, letos nemohli jezdci motorku tlačit tak, jako v minulosti, protože s větším gripem byla jednoduše více nervózní. Někteří jezdci se přizpůsobili velmi rychle, jiným to trvalo o něco déle. Od závodů v Rakousku ale bylo vidět, že i Suzuki a Yamahy pochopili, jak s touto pneumatikou pracovat,“ řekl Pierro Taramasso.


Další články sekce MotoGP