KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tardozzi: Čeká nás řada překážek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Tardozzi: Čeká nás řada překážek
20.06.2020
 

Manažer továrního týmu italské Ducati přiznává, že podmínky pro práci týmu nebudou za současných opatření vůbec snadné.


Již za necelý měsíc odstartuje na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera letošní sezona šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. Tento start ovšem proběhne za přísných bezpečnostních opatření, která budou značně komplikovat i práci jednotlivým týmům.

O těchto opatřeních a podmínkách nyní hovořil manažer továrního týmu italské Ducati, pan Davide Tardozzi. Tento muž také potvrdil, že Ducati si naplánovala test v Misanu, kde si chce vyzkoušet, jak i za těchto opatření bude možné pracovat.

„Rozhodně to nebude snadné a museli jsme spoustu věcí změnit. Všichni v boxu, co budou pracovat na jedné motorce, budou muset mít roušky i ochranné štíty, což bude speciálně ve vysokých teplotách nepříjemné. Uvidíme, zda se práce kvůli těmto opatřením nějak zpomalí. Příští týden budeme testovat v Misanu, kde si práci za těchto podmínek chceme vyzkoušet. Samozřejmě ale nemůžeme požadovat po jezdci, aby si ihned po sesednutí z motorky nasadil roušku a štít, to není možné, nejdříve se musí vydýchat. Je zde ještě spousta otazníků, které budeme muset doladit. Možná budeme muset i jezdce vybavit mikrofonem, aby jej všichni ostatní slyšeli, uvidíme,“ řekl Davide Tardozzi


Další články sekce MotoGP