KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tech3 GasGas dokončil zimní přípravu

Foto: GasGas Media
Tech3 GasGas dokončil zimní přípravu
14.03.2023
 

Testovací práce pokračovaly v neděli ráno na Autódromo Internacional do Algarve druhým a posledním dnem oficiálního testu Portimao MotoGP, který oficiálně uzavřel předsezónu 2023 pro tuto třídu. Španělé Pol Espargaro a Augusto Fernandez uzavřeli test na 18. a 21. místě po dvou dnech tvrdé práce na svých červených strojích GasGas RC16.


Den byl opět ideálně nastaven pro to, aby jezdci mohli absolvovat své testovací programy na suché trati, protože svítilo krásné slunce a nebylo vidět žádné mraky. Pol Espargaro vyjel v neděli na trať jako první ráno kolem 10:00 místního času. Po poměrně náročné sobotě a večeru stráveném hledáním řešení včerejších problémů se zdálo, že se dnes jezdec týmu GasGas Factory Racing Tech3 na motorce cítí lépe. Nakonec se mu díky změně nastavení motocyklu podařilo v 18. kole zajet rychlé kolo za 1'39,526 a dostat se pod laťku 1'40. Odpoledne se zaměřil na různé oblasti, včetně zajíždění rychlých kol. Kolo po kole postupoval v časech na kolo, až se mu v závěrečném kole podařilo dosáhnout času 1'38,974. Den uzavřel na osmnáctém místě v pořadí, 1,006 sekundy od nejrychlejšího času druhého dne.
Jeho týmový kolega a nováček Augusto Fernandez pokračoval v progresu na portugalském okruhu s hlavním cílem rozvíjet poznatky ze soboty a připravit se na svůj vůbec první závod MotoGP v úvodním podniku sezony 2023 za dva týdny. Už po sedmi ranních kolech se oproti svému nejlepšímu sobotnímu kolu zlepšil o 0,435 sekundy. Po sedmi kolech se Španěl dostal pod hranici 1'40, a to časem 1'39,907, což je pro nováčka velmi povzbudivý krok. Podobně jako jeho týmový kolega i on věnoval svůj den rychlým kolům a přípravě na závod, přičemž na konci dopoledne zařadil simulaci závodu. Výsledek byl pozitivní, což podtrhl Augustův nejrychlejší čas, který zajel v posledním kole. Odpoledne zaútočil na čas na kolo a nakonec získal několik setin sekundy, aby zajel své nejrychlejší kolo víkendu 1'39,667 min. Po čtyřiašedesáti kolech je v průběžném pořadí na jednadvacátém místě se ztrátou 0,693 sekundy na svého týmového kolegu.

Pol Espargaro
„Dnes to bylo mnohem lepší než včera, takže je to dobrý pocit. Od dnešního nejrychlejšího muže nás dělí pouhá sekunda, což na této trati není špatné. Samozřejmě bychom chtěli být v pořadí výš, ale za ty dva dny jsme vyzkoušeli spoustu věcí. Na závodním tempu jsme pracovali poměrně hodně a jsou tam i pozitivní věci, ale něco nám chybí, zejména na této trati, na které nemáme nejlepší přilnavost zadní části motocyklu. Dnes jsme měli velmi produktivní den, takže jsem spokojený. Pojďme závodit“

Augusto Fernandez
„Měli jsme dobré ráno a udělali jsme s motorkou dobrý pokrok. Provedli jsme simulaci závodu a jsem spokojený, protože jsem měl dobré závodní tempo a fyzicky jsem se cítil dobře. Podařilo se mi pochopit více věcí o motorce, jako je správa pneumatik a jak na ní jezdit v závodních podmínkách. V Moto2 jsem byl vždy velmi dobrý ke konci závodů, takže je dobře, že to dokážu zopakovat i ve třídě MotoGP. Odpoledne jsme zaútočili na rychlý čas a myslím, že máme ještě hodně práce, abychom pochopili, jak z nových měkkých pneumatik vytěžit maximum.“
 


Další články sekce MotoGP