Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Tech3 jede z Ameriky bez bodů

06.10.2021

Žádné americké snění pro Tech3 KTM Factory Racing.

Circuit of the Americas se od prvního dne ukázal být pro Ikera Lecuonu a Danila Petrucciho náročným místem, protože se svými stroji KTM RC16 bojovali zejména na hrbolatém povrchu. Přesto se oba snažili vytěžit maximum a nakonec v neděli po 20 horkých kolech spatřili šachovnicovou vlajku. Lecuona, který startoval z 17. místa na startovním roštu, se v prvních kolech pohyboval nahoru a dolu, až se kolem poloviny závodu usadil v blízkosti první patnáctky. Přes cílovou čáru se mu podařilo dovézt 16. pozici, když body mu unikly o 2,934 sekundy. Stejně tak Petrucci se ze všech sil snažil udržet. Z 21. pozice na startu si vypracoval několik míst a v šestém kole byl na 19. místě. Díky předjetí Franca Morbidelliho si nakonec zajistil 18. pozici.

Iker Lecuona
„Byl to celkově velmi náročný víkend. V těchto podmínkách na trati se s motorkou necítím dobře, takže jsem hodně bojoval. V ranním Warm Upu jsem jezdil sám a moje tempo bylo docela dobré na to, abych bojoval možná i blízko první desítky. Ale v závodě, v prvním kole, do mě někteří kluci v prvních zatáčkách dvakrát nebo třikrát narazili, takže jsem byl daleko vzadu. Pak jsem se snažil vzpamatovat, ale v prvních kolech jsem opotřeboval hodně zadní pneumatiku, takže jsem už neměl žádnou přilnavost. V posledních deseti kolech jsem se snažil získat zpět ztrátu na Rossiho a dohnal jsem téměř tři sekundy, ale pak se hodně zlepšil i on. Bylo to velmi těžké a nakonec jsme za 16. místo nezískali žádné body. Ale sbírali jsme zkušenosti. Během tohoto víkendu jsme se hodně naučili a myslím, že teď mám dva týdny na to, abych se zotavil a byl fit na druhé Misano.“

Danilo Petrucci
„Byl to opravdu náročný závod. Ze začátku jsem se snažil držet s ostatními, ale měli jsme stejné problémy, jako po celý víkend. Mám pocit, že nedokážu pořádně používat pneumatiku a motorka nezatáčí tak, jak bych chtěl. Při brzdění ztrácím hodně energie, abych se snažil držet s ostatními, ale pak jsem byl také v zatáčkách pomalejší a ve snaze být rychlejší jsem mnohokrát riskoval pád. V posledním kole jsem již měl opravdu hodně zablokovaná záda. Celý závod jsem jel s velkou bolestí. Bylo to velmi obtížné. Každopádně jsme se snažili a v Misanu to zkusíme znovu.“