KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Těžký víkend v Austinu pro tým Repsol Honda

Foto: Honda
Těžký víkend v Austinu pro tým Repsol Honda
18.04.2023
 

Joan Mir a Stefan Bradl nedokončili Grand Prix Ameriky, když oba havarovali.


Jezdci týmu Repsol Honda utrpěli ve třetí Grand Prix sezony, která se konala na okruhu Circuit of the Americas v texaském Austinu, potíže. Joan Mir a Stephan Bradl nedokončili závod po haváriích, a to v závodě, ve které se pod šachovnicovou vlajku dostalo pouze 13 z 22 startujících.
Mir, který startoval ze třináctého místa, absolvoval několik prvních kol stabilním tempem, které mu umožnilo umístit se na desátém místě. V polovině závodu, v desátém kole, měl jezdec týmu Repsol Honda menší pád. Vyvázl bez zranění, ale byl nucen odstoupit.
Stefan Bradl, který startoval z jednadvacátého místa, odstartoval dobře, závod se mu dařil a postupoval vpřed. Když byl jedenáctý, v předposledním kole také upadl a nemohl si připsat své první body v sezoně.
Další kolo, Grand Prix Španělska, se uskuteční za dva týdny na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto.

Joan Mir
„Předjíždění na této trati je vždycky problém a já jsem při pokusu o souboj s Morbidellim havaroval. Všichni mají v prvních kolech dobrou přilnavost, takže je těžké najít na začátku závodu výhodu. Po havárii jsem byl v pořádku, je to určitě škoda, protože jsme tu mohli dosáhnout opravdu dobrého výsledku. Důležité z tohoto víkendu je, že jsme s motorkou našli něco, co nám podle mě může v budoucnu hodně pomoci. Je to nejlepší pocit, jaký jsem zatím s touto motorkou měl, takže se na to soustředíme, až se budeme blížit k Jerezu.“

Stefan Bradl
„Dnes jsme měli velký potenciál, první desítka byla na dosah. Samozřejmě jsem zklamaný, že se mi nepodařilo dosáhnout takového výsledku, protože něco takového vás hodně povzbudí, zvlášť když jste jezdec jako já, který nastupuje jen na pár závodů. Byl to zvláštní pád bez většího varování, ale je jasné, že podmínky na trati byly obtížné s mnoha pády. Jelo se mi dobře a na motorce jsem se cítil docela dobře, takže je to velmi pozitivní.“
 


Další články sekce MotoGP