KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Thajsko, Argentina i Malajsie zrušeny

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Thajsko, Argentina i Malajsie zrušeny
31.07.2020
 

Dle oficiálního oznámení Dorny jsou letos bez náhrady zrušeny všechny zámořské závody, zároveň bude do kalendáře doplněn závod v Portimau.


Doposud oficiální kalendář letošní restartované sezony Mistrovství světa silničních motocyklů počítal pouze se závody na evropském území s tím, že do konce července padne rozhodnutí, zda bude možné zařadit jakékoliv zámořské závody.

Dnes Dorna oficiálně oznámila, že bohužel s ohledem na aktuální situaci tato varianta možná nebude a letos byly bez náhrady zrušeny všechny zbývající GP s otazníkem – Argentina, Thajsko a Malajsie.

Zároveň ale bylo potvrzeno, že poslední Grand Prix sezony se nepojede ve španělské Valencii, ale bude přidán ještě jeden závodní víkend, který uzavře sezonu 22. listopadu.

Zatím Dorna zveřejnila pouze termín s tím, že jméno okruhu, kde se pojede poslední závod sezony bude oznámeno později. Dle zákulisních informací se jedná o portugalské Portimao, které již delší dobu projevuje zájem právě o pořádání závodů šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.


Další články sekce MotoGP