KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Továrna Ducati potvrdila svou rychlost

Foto: Ducati
Továrna Ducati potvrdila svou rychlost
14.02.2023
 

Pozitivní pocity Bagnaii a Bastianiniho při prvním oficiálním testu MotoGP 2023 v Sepangu.


Francesco Bagnaia a Enea Bastianini v neděli odpoledne uzavřeli na okruhu Sepang první předsezónní test roku 2023. Během tří dnů na malajském okruhu mohli oba jezdci týmu Ducati Lenovo pokračovat ve vývojových pracích na verzi Desmosedici GP pro rok 2023, které již začaly s oficiálním testovacím jezdcem Michelem Pirrem při shakedownu na začátku týdne.
Navzdory spalujícím teplotám a nepříliš optimálním podmínkám na trati Bagnaia i Bastianini najeli mnoho kilometrů. V pátek, jediný den, kdy byla trať trvale suchá, oba tovární jezdci Ducati nejprve absolvovali několik jízd s motocykly v konfiguraci 2022 a poté se přesunuli k testování novinek vyvinutých inženýry Ducati Corse během zimy, které kromě evoluce loňského motoru zahrnovaly také dva nové aerodynamické balíčky.
Po prvních pozitivních ohlasech na suchu potvrdili Bagnaia a Bastianini v sobotu odpoledne své pocity na mokru. Zároveň jim déšť, který se spustil v noci z pátku na sobotu a poté ze soboty na neděli, nedovolil plně využít dopoledne posledních dvou dnů. Na konci nedělního závěrečného tréninku uzavřel Pecco test na druhém místě (1:57,969) s celkovým počtem 136 odjetých kol, zatímco Enea, čtvrtý s časem 1:58,149, absolvoval během tří dnů 128 kol.

Francesco Bagnaia
„Jsem šťastný a hrdý na práci, kterou jsem v tomto testu odvedl. Po dnešní polední přestávce jsme na novém motocyklu provedli úpravy, které nám umožnily dostat ho na stejnou úroveň jako loni. To byl můj cíl, takže můžeme být jedině spokojeni. Samozřejmě musíme dál pracovat na zlepšení dalších aspektů a na tom, aby se s ním dalo lépe jezdit, ale na to máme ještě dva dny testování v Portugalsku. V Portimau bude také důležité znovu vyzkoušet dvě aerodynamická řešení, která jsme zde testovali. Mám už nějaké preference, ale chci je vyzkoušet i na jiné trati. V Portimau se určitě zaměříme na vývoj GP23 a také se budeme muset pokusit simulovat sprintový závod, takže poslední dva dny testování budou velmi důležité.“

Enea Bastianini
„Byly to velmi náročné tři dny práce, ale také velmi produktivní. S prací, kterou jsem za tyto tři dny odvedl, jsem spokojen. Na začátku jsem se snažil přizpůsobit novému motocyklu, ale dnes odpoledne jsme pochopili, co je třeba zlepšit, což mi umožnilo být rychlý při útoku na čas i v závodním tempu. Pecco měl stejný pocit jako já, což usnadnilo porovnávání dat a rozhovor s inženýry. Ještě jsme se nerozhodli, kterou z kapotáží, které jsme zkoušeli tady v Sepangu, letos použijeme. Znovu je vyzkoušíme v Portimau. Bude to poslední test před úvodním závodem sezony, takže bude klíčový. Ještě jsme nedosáhli 100% našeho potenciálu, ale jsme k němu velmi blízko.“
 


Další články sekce MotoGP