KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tovární Ducati po pátečním trénování

Foto: Ducati
Tovární Ducati po pátečním trénování
14.10.2022
 

Pecco Bagnaia uzavírá první den volných tréninků na GP Austrálie na Phillip Islandu na osmém místě. Třináctý je Jack Miller.


Jezdci týmu Ducati Lenovo dnes absolvovali dva volné tréninky, oba na suchu, na okruhu Phillip Island Grand Prix, který je o víkendu dějištěm Velké ceny Austrálie, předposledního zámořského podniku sezony MotoGP 2022. Po včerejším silném dešti silný vítr, který se zvedl dnes ráno, nepřízeň počasí částečně zahnal a uvolnil místo suchému prvnímu tréninku, během něhož se Pecco Bagnaia i Jack Miller mohli znovu seznámit s australskou tratí, která se letos po tříleté absenci vrátila do kalendáře.
Poté, co uzavřel FP1 svým nejrychlejším kolem 1:31,077, zajel Bagnaia v odpoledním FP2 s měkkou pneumatikou nejrychlejší kolo za 1:29,838 a zakončil první den na osmém místě. Naopak Jack Miller skončil v pátek na třináctém místě poté, co většinu obou tréninků strávil prací na nastavení svého Desmosedici GP před závodem.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team)
„Dnešní bilance je pozitivní, a tak jsem spokojený. V FP1 i FP2 jsem měl při prvním vyjetí určité potíže, ale později se nám podařilo vše urovnat a na konci obou tréninků dosáhnout dobrých výsledků. Stále máme na čem pracovat, ale jsme v dobrém bodě a vím, kde se ještě můžeme zlepšit. Oblasti, kde něco ztrácím, jsou prvním a třetím sektoru, takže zítra se zaměřím hlavně na to, aby se mi dařilo v těchto dvou částech trati. Klíčové bude kvalifikovat se dopředu a vím, že mám potenciál být rychlý.“

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team)
„Dnešek rozhodně nedopadl podle našich představ. Mám problémy s zatáčením motorky a kvůli drobným problémům, které jsme měli během druhého tréninku, jsme se v kombinaci se silným větrem nemohli zlepšit při útoku na čas. Každopádně jsem rád, že jsem opět tady na Phillip Islandu. Je skvělé vidět, kolik lidí tento víkend přijelo, a to mě hodně motivuje. Jsem si jistý, že zítra ráno, pokud nám to počasí dovolí, můžeme udělat pokrok a dobře se kvalifikovat.“
 


Další články sekce MotoGP