KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Trest pro Marqueze platí pro další závod

Zdroj a foto: MotoGP.com
Trest pro Marqueze platí pro další závod
29.03.2023
 

Marc Marquez se neúčastí v Argentině nevyhne svému trestu za nezodpovědnou jízdu v GP Portugalska, trest platí dál až do prvního závodu, kterého se Marquez zúčastní.

Komise stevardů FIM MotoGP potvrdila, že poté, co bylo oznámeno, že Marc Marquez (Repsol Honda Team) kvůli zranění vynechá nadcházející Gran Premio Michelin de la República Argentina, bude jeho penalizace dvou dlouhých kol platit pro 3. kolo Red Bull Grand Prix of The Americas.

Marquez dostal dvojitý trest dlouhého kola poté, co v úvodu nedělní GP Portugalska srazil Miguela Oliveiru (CryptoDATA RNF MotoGP Team). Od té doby bylo oznámeno, že oba jezdci kvůli zranění vynechají víkend v Termas de Rio Hondo.

Stewardi FIM MotoGP přidali další informace týkající se uplatnění sankce.

Uplatnění sankce
V návaznosti na rozhodnutí FIM MotoGP Stewards Panel přijaté dne 26. 3. 2023 v 15:13 hodin, stejný subjekt tímto upřesňuje své rozhodnutí, pokud jde o použitelnost trestu.

Vzhledem ke zranění a neúčasti Marca Marqueze, jezdce č. 93, v závodě GRAN PREMIO MICHELIN DE LA REPÚBLICA ARGENTINA, a s cílem dodržet záměr, na němž je založeno rozhodnutí přijaté komisí stevardů FIM MotoGP, si jezdec odpyká dvojnásobný trest dlouhého kola v příštím závodě MotoGP, kterého se bude moci zúčastnit.<>


Další články sekce MotoGP