KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tým Repsol Honda zakončil test v Jerezu

Foto: Honda
Tým Repsol Honda zakončil test v Jerezu
22.11.2021
 

Sezona Mistrovství světa MotoGP 2021 pro tým Repsol Honda oficiálně skončila testem v Jerezu, kde Pol Espargaró obsadil čtvrté místo.


Tým Repsol Honda ve španělském Jerezu při testu v minulém týdnu odstartoval zimní přípravu na sezonu MotoGP 2022. Pol Espargaró pracoval na několika variantách podvozku a motoru a posuzoval také několik možností aerodynamiky pro RC213V. Během dvoudenního testování najezdil 65 kol a zajel 7. nejlepší čas 1'37,496, když svůj nejlepší čas zajel v posledním kole svého testování. Honda HRC odjíždí z Jerezu spokojená s odvedenou prací a nyní se připravuje na náročnou zimu předtím, než bude příprava na Mistrovství světa MotoGP 2022 pokračovat 5. února v Sepangu prvním testem nového roku.

Pol Espargaro
„Dnes to byl důvod, proč jsme byli tady, i když fyzicky trochu trpím. Vyzkoušeli jsme nové věci. Máme před sebou dlouhou předsezonní přípravu. Pro příští rok je na výběr mnoho různých variant a budeme potřebovat ještě hodně kol, ale tato první etapa je dobrá. Jezdíme rychle i v dnešním silném větru a je dobré si v těchto podmínkách něco vyzkoušet. Udělali jsme dobré kroky, ale nemůžeme zpomalit a musíme dál pracovat. Hodně jsme pracovali na tom, abychom získali větší přilnavost, zejména na zadním kole. Nové možnosti, které Honda přivezla, tomu pomáhají. Motocykl je rychlejší a bezpečnější, zdá se, že je snazší dosáhnout dobrého času na kolo.“
 


Další články sekce MotoGP