KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Aprilie panuje zklamání

Foto: Aprilia
U Aprilie panuje zklamání
26.09.2022
 

Byla to šance na dobrý výsledek, ale zklamání přišlo již v zahřívacím kole.


Na pozadí bezpochyby mimořádné sezóny pro značku Aprilia zanechává nedělní GP Japonska hořkou příchuť, přestože byly vytvořeny všechny podmínky pro závod na vysoké úrovni. Aleix měl na to, aby se umístil na stupních vítězů, hlavní soupeři bojující o titul se trápili a Maverick byl připraven na závěrečný krok ve svém procesu růstu s RS-GP.
Na druhou stranu krutá realita čísel vypovídá o promarněné šanci. Elektronický problém na Aleixově motocyklu během zahřívacího kola donutil Španěla startovat z boxové uličky s druhým motocyklem RS-GP, což fakticky ohrozilo do té doby bezchybný víkend. Částečně i díky průměrným výkonům Quartararo a Bagnaia zůstal boj o mistrovský titul stále otevřený.
Ani Maverick nemůže říci, že je zcela spokojen. Jeho sedmé místo, které získal díky boji od startu do cíle, neodráží přesně výkon, který Viñales během těchto tří dnů předvedl. Jak však španělský jezdec připomíná, vše je součástí procesu adaptace na nový motocykl a nový tým.

Aleix Espargaro
„Dnes jsme měli skvělou příležitost dohnat body, protože jsem byl rychlejší než moji přímí soupeři v šampionátu. Z tohoto pohledu nás problém na motorce během zahřívacího kola hodně penalizoval. Je to zklamání a nemá smysl to popírat. Nemohu říct, že jsem spokojený, ale jsme tým a musíme si to uvědomit právě v takových chvílích. Tvrdě jsme společně bojovali, abychom se dostali na tuto úroveň, a dáme do toho všechno až do posledního kola posledního závodu.“

Maverick Viñales
„Byl to náročný závod. Od prvního kola jsem se potýkal s nedostatečnou přilnavostí zadní části motocyklu. Měl jsem problém zastavit motorku. Byl to boj o sedmé místo, což není výsledek, nad kterým bychom ohrnovali nos, ale jsem přesvědčen, že náš potenciál byl vyšší. Rozhodli jsme se pro konzervativnější volbu, a to střední směs, zatímco ve warm-upu jsem měl dobrý pocit z měkké a možná to byla chyba. Jako vždy se z toho poučíme, protože nesmíme zapomínat, že náš růstový proces je stále ve vývoji. V těchto situacích je důležité odvézt si domů co nejlepší výsledek, a to se nám podařilo.“
 


Další články sekce MotoGP