KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Ducati chtějí zpět na pódium

Foto: Ducati
U Ducati chtějí zpět na pódium
09.09.2021
 

Bagnaia a Miller jsou připraveni vrátit se ve Španělsku na trať MotorLand Aragón, kde se pojede třináctá Velká cena sezony MotoGP 2021.


Jezdci Ducati Lenovo Teamu se tento víkend vracejí do Španělska na třináctou Velkou cenu sezony MotoGP 2021, Grand Prix Aragonie. Slavný MotorLand Aragón v Alcañizu, který navrhl renomovaný německý architekt Hermann Tilke a který byl poprvé zařazen do kalendáře v roce 2010, rok po svém otevření, bude opět hostit tento podnik. V prvním ročníku Velké ceny triumfoval Casey Stoner a zpečetil tak zatím jediný úspěch značky Ducati na španělské trati. Kromě vítězství australského jezdce zde má boloňský výrobce na svém kontě dalších šest umístění na stupních vítězů, přičemž naposledy zde v roce 2019 dosáhli druhého a třetího místa Andrea Dovizioso a Jack Miller.

Francesco Bagnaia, aktuálně čtvrtý v celkovém pořadí, se na trať v Aragonii vrací s motivací napravit si reputaci po náročném závodě, který se konal před čtrnácti dny na Silverstonu a po slibném startu skončil až čtrnáctý. Jack Miller, aktuálně pátý v celkovém pořadí MotoGP a čerstvě po solidním výkonu v Anglii, kde po urputném boji o třetí příčku na stupních vítězů v posledním kole skončil čtvrtý, chce být také mezi hlavními protagonisty Velké ceny Aragonie, která je naplánována na tuto neděli. Po prvních dvanácti kolech mistrovství světa MotoGP 2021 zaujímá Ducati a Ducati Lenovo Team druhou pozici v pořadí konstruktérů a týmů.

Francesco Bagnaia
„Jsem šťastný, že se tento víkend vrátím do akce Během krátké pauzy po GP Velké Británie jsem se snažil odpočívat, ale také jsem pokračoval v tréninku se svým motocyklem Panigale V4S v Misanu a nyní jsem připraven vrátit se na svou Desmosedici GP. Poslední závod na Silverstonu rozhodně nevyšel podle našich představ, ale jak v tréninku, tak v kvalifikaci náš motocykl fungoval dobře, i když jsme jeli na trati, která obvykle neodpovídá jeho vlastnostem. Tento víkend nás čeká závod v Aragonii, kde jsme loni měli kvůli nízkým teplotám určité potíže. Letos však přijedeme o měsíc dříve a počasí je stále letní. Také Desmosedici vykazuje oproti loňské sezóně velké zlepšení, takže jsem přesvědčen, že mohu patřit mezi protagonisty této Velké ceny.“

Jack Miller
„Jsem nadšený, že se vracím na MotorLand Aragón V loňském roce jsme bohužel na této trati neměli dva jednoduché víkendy, ale bylo to koncem října a nízké teploty asfaltu tomu rozhodně nepomohly. Nyní je však začátek září a podmínky na trati budou zcela jiné než v roce 2020. Navíc motocykl Desmosedici GP 21 zatím ukázal, že je konkurenceschopný i na tratích, kde jsme v minulosti měli trochu větší problémy, takže jsem optimista. Obecně se mi zdejší okruh líbí a také jsem zde získal pódium, takže jsem přesvědčen, že pokud budeme hned od začátku dobře pracovat, můžeme zde ve Španělsku zajet další dobrý víkend.“
 


Další články sekce MotoGP