KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Suzuki jsou připraveni na rodeo v Texasu

Foto: Suzuki
U Suzuki jsou připraveni na rodeo v Texasu
30.09.2021
 

Poprvé od roku 2019 míří mistrovství světa MotoGP do USA, kde se 15. kolo sezony uskuteční na okruhu Circuit of the Americas v Texasu.


Tým Suzuki Ecstar přijíždí do amerického Texasu, kde se na okruhu Circuit of the Americas v Austinu koná 15. kolo MotoGP, po velmi užitečném dvoudenním testu na Světovém okruhu v Misanu, kde Joan Mir i Alex Rins testovali specifikaci motoru 2022, na které se stále pracuje, stejně jako spoustu úprav nastavení, a oba se cítili velmi motivováni zlepšeními.
Pro Joana Mira, který zde jel pouze na GSX-RR ve svém nováčkovském roce, kdy skončil mimo bodované pozice, to bude v Texasu určitá míra učení. Na COTA však dosáhl čtvrtého místa ve třídě Moto2. Alex Rins má mezitím texaskou trať velmi rád po epickém vítězství proti Valentinu Rossimu při poslední návštěvě MotoGP v roce 2019. Zvítězil zde také ve třídách Moto3 a Moto2.

Joan Mir
„COTA je místo, které příliš neznám. Jezdil jsem zde v menších třídách, ale jen jednou na motocyklu MotoGP, v mém nováčkovském roce, protože jsme sem loni v době vrcholící pandemie nemohli přijet. Je to opravdu zajímavá trať, protože je tu tolik rozmanitostí a na motorce musíte mít všechno dobře vyvážené. Myslím, že naše GSX-RR si zde může vést dobře, zejména v plynulých úsecích. Těším se, až tento víkend odstartujeme a znovu se tu svezeme.“

Alex Rins
„Jsem tak šťastný, že se vracím do Texasu V roce 2019 jsem zde získal své premiérové vítězství v MotoGP. Byl to tak výjimečný závod a opravdu skvělá bitva s Rossim, mnoho diváků a opravdu krásné oslavy s mým týmem. Víkend začnu s těmito šťastnými vzpomínkami v hlavě a doufám, že domů přivezu další skvělý výsledek. Minulý týden jsem se stal otcem, a to je ještě větší motivace pro dobrý víkend Vím, že naše motorka si s touto trati dokáže dobře poradit.“
 


Další články sekce MotoGP