KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Yamahy testovali nový model M1

Foto: Yamaha
U Yamahy testovali nový model M1
20.11.2021
 

Tým Monster Energy Yamaha MotoGP se vrátil do akce během oficiálního testu MotoGP v Jerezu a dokončil první kroky v rámci předsezónního testování 2022.


Fabio Quartararo a Franco Morbidelli z týmu Monster Energy Yamaha MotoGP úspěšně dokončili svou práci při oficiálním testu v Jerezu, kde chtěli nasbírat co nejvíce dat pro nadcházející sezónu. Plně se soustředili na dokončení svých testovacích programů navzdory větrným podmínkám a test uzavřeli na 3., resp. 12. místě v celkových výsledcích.

Francouz Quartararo prokázal svou výjimečnou pracovní morálku, když v poslední den jízdy na své YZR-M1 z roku 2021 ujel 68 kol. Aktuální mistr světa již pevně myslí na boj o titul v příštím roce a druhý den strávil pilnou prací na sběru dat s motocyklem specifikace 2022. Při předposledním pokusu dosáhl osobního rekordu 1'37,324 a testovací blok zakončil na druhém místě, 0,452 sekundy od prvního. Tento výsledek ho řadí na třetí místo v kombinované výsledkové listině.

Franco Morbidelli se trápil, protože větrné podmínky mu ještě více ztěžovaly jízdu se zraněným kolenem. Ital však vytrval a najezdil celkem 30 kol. Aniž by se pokusil o rychlý čas, zajel v pátém kole čas 1'38,100, který ho udržel na 15. místě v pořadí druhého dne, 1,228 sekundy od dnešního nejlepšího času. Jeho kolo za 1'37,884 s z prvního dne mu však vyneslo 12. místo v celkových výsledcích jerezského testu, 1,012 s od nejlepšího.

Inženýři Yamahy důkladně projdou všechna data z testů, aby tým Monster Energy Yamaha MotoGP mohl po zimní přestávce udělat další krok.

Fabio Quartararo
„Zde v Jerezu jsme udělali první krok v testování motocyklu 2022, ale je to jen první krok. Yamaha ví, co má dělat, aby se hodně zlepšila. Budeme se stoprocentně soustředit na to, co musíme udělat pro příští rok. Ještě mě čekají nějaké eventy. Až do prosince nebudu mít moc volna. Poté si budu užívat dovolenou.“

Franco Morbidelli
„Druhý den byl kvůli větru náročný. Nemohl jsem kvůli tomu pořádně jezdit. Už tak se mi špatně jezdí za normálních situací a s větrem jsem bojoval ještě víc. Takže jsme nejeli moc kol, ale i tak jsme program dokončili. Vyzkoušeli jsme všechno, co jsme potřebovali. Tuto zimu bude mým hlavním úkolem rehabilitace. Budu se snažit obnovit plnou hybnost kolena, tak uvidíme, jestli se mi to podaří.“
 


Další články sekce MotoGP