KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Úžasné pódium pro Bezzecchiho

Foto: Mooney VR46 Racing Team
Úžasné pódium pro Bezzecchiho
28.03.2023
 

Jezdec týmu Mooney VR46 Racing Team nechal za sebou sobotní sprint a v úvodním závodě sezony 2023 projel cílem na třetím místě. Luca Marini po pádu nucen odstoupit.


Marco Bezzecchi nechal za sebou předčasný epilog sobotního sprintu a dobyl třetí příčku na stupních vítězů v GP Portugalska, prvním závodě sezony 2023. Na stroji Ducati Desmosedici GP týmu Mooney VR46 Racing Team dosáhl druhého pódia v nejvyšší třídě ve své mladé kariéře.
Z osmé pozice na startovním roštu a po vynikajícím startu Marco okamžitě zachytil tempo vedoucí skupiny na hranici Top5. Dokázal udržet rytmus prvních jezdců a v šestém kole postoupit na třetí místo, což je pozice, kterou uhájil až do šachovnicové vlajky.
Zapomenutelný víkend naopak prožil Luca Marini, který byl nucen dvakrát odstoupit. Devátý na startovním roštu a desátý v 15. kole byl nucen odstoupit po havárii. Pro něj i pro celý tým bude příležitost zotavit se za několik dní v Argentině, kde je na programu druhý závod sezony.

Luca Marini
„Těžký víkend. Ve srovnání s testy a pátkem se po včerejším prvním pádu můj pocit na motorce úplně změnil. Nevíme přesně, co se stalo, a proto musíme před Argentinou zkontrolovat podvozek, abychom se ujistili, že po havárii ve volných trénincích nedošlo k žádnému poškození. Nebyl jsem konkurenceschopný, byl jsem pomalý a neměl jsem cit na předku. Ve skutečnosti mě ta havárie překvapila, protože jsem na nic netlačil, jen jsem si jel svůj závod. Musíme přijít na to, co se děje, ale neztratit hlavu. Před sezónou jsme jezdili skvěle, musíme zůstat v klidu a jet své závody.“

Marco Bezzecchi
„Takový začátek sezóny je výjimečný, to byl závod Skvěle jsem odstartoval, ve srovnání se včerejškem jsem začal silně. Pak jsem pár kol vyčkával, ale musím se přiznat, že jsem minimálně 3/4 trati hodně tlačil. Když jsem byl za Jackem Millerem, bojoval jsem s přední pneumatikou, snažil jsem se ho co nejdříve předjet a pak se dostat sám dopředu, abych mohl lépe vjíždět do zatáček. Tlačil jsem, abych si vytvořil mezeru na Alexe Marqueze a ty za ním. Jakmile se nádrž odlehčila, mohl jsem jet ještě rychleji. Nastavení bylo výborné, kluci odvedli skvělou práci a já jsem dokázal lépe hospodařit s pneumatikami. Všechno díky týmu, Ducati, která toho během předsezónní přípravy udělala hodně, Valeho, bez kterého bych tu nebyl, a celé mé rodině. Dnes jsem opravdu šťastný“
 


Další články sekce MotoGP