KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Jerezu nakonec s diváky?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
V Jerezu nakonec s diváky?
21.06.2020
 

Dle nejnovějších informací se bude projednávat návrh, kdy by bylo možné k prvnímu závodnímu víkendu sezony připustit omezený počet diváků.


Již za měsíc odstartuje letošní sezona šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera. Doposud je tento závod plánován zcela bez diváků a zároveň i za velmi přísných omezení pro samotný Paddock MotoGP.

Vedle nařízení jako povinného nošení roušek, omezeného počtu členů jednotlivých týmů atd. nebudou k této Grand Prix připuštěna také žádná média s výjimkou několika televizních štábů.

Dle nejnovějších informací ovšem představitelé okruhu Jerez nyní vyvolali nové jednání mezi Dornou a místní vládou, kde chtějí diskutovat o možnostech, za jakých podmínek by bylo možné tuto Grand Prix otevřít alespoň pro limitovaný počet diváků.

„Primátor Jerezu poprosil Carmelo Ezpeletu a viceprezidenta vlády – Juana Martina o schůzku. V rámci tohoto jednání by chtěl s oběma stranami probrat návrh, zda a za jakých podmínek by bylo možné k těmto závodům připustit alespoň omezený počet diváků,“ prozradilo vyjádření radnice v Jerezu.


Další články sekce MotoGP