KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Portimau se testuje

Foto: Yamaha
V Portimau se testuje
03.02.2021
 

Superbikové motocykly krouží po okruhu Algarve v Portimau, v jejich sedlech jsou ale také piloti MotoGP.


Od dnešního dne probíhá na okruhu Algarve v portugalském Portimau test. Po dráze se budou prohánět piloti na superbikových motocyklech, ale nebudou to pouze zástupci WorldSBK. Dnes a zítra na sebe stáhne pozornost italská dvojice Valentino Rossi a Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), kteří sice nemohou jezdit na svých strojích MotoGP, ale využívají produkční motocykly Yamaha YZF-R1 ve stockové úpravě, tedy přesně to, co pravidla zimní přípravy povolují.

Na dráze jsou ale i stockové motocykly Ducati Panigale V4, které prohání další dvojice pilotů MotoGP, Francesco Bagnaia (Ducati Team) a nováček královské kategorie Luca Marini (SKY VR46 Avintia Team). K pilotům MotoGP se přidávají také piloti SKY Racing Team VR46 kategorie Moto2, Marco Bezzecchi a Celestino Vietti.

Ve čtvrtek a v pátek se na okruh vydají piloti WorldSBK. Po portugalské dráze se budou prohánět zástupci týmů Kawasaki Racing Team WorldSBK, Orelac Racing VerdNatura, Outdo TPR Kawasaki, MW Motorrad WorldSBK Team, RC Squadra Corse, Bonovo Action a Gil Motorsport Yamaha.


Další články sekce MotoGP