KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Budu týmová jednička

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Vinales: Budu týmová jednička
31.12.2020
 

Maverick Vinales se těší na novou sezonu, kdy jej u Yamahy čeká role týmové jedničky.


Letošní sezona MotoGP nevyšla továrnímu jezdci Yamahy – Mavericku Vinalesovi zrovna dle jeho představ. Jak španělský závodník přiznal, často jej trápily problémy především se zadní částí motocyklu, což jej výrazně omezovalo v cestě za zlepšením výkonů.

 Jak ale nyní Maverick v jednom z rozhovorů prozradil, uplynulou sezonu již hodil za hlavu a plně se připravuje na ročník 2021. Zde jej také čeká nová role v týmu Yamahy, kdy bude vůbec poprvé jasnou týmovou jediničkou.

„Pauza od závodů mi pomohla, hodně jsem přemýšlel o uplynulé sezoně a také se snažil porozumět tomu, proč se nám některé věci nedařily. Myslím si, že je důležité hodit za hlavu všechny špatné pocity z uplynulé sezony. Samozřejmě zde nebyly jen negativní věci, ale také ty pozitivní. Do nové sezony budu vstupovat jako týmový jednička, to je pro mne velmi důležité. Chci i nadále dodávat Yamaze podněty, jak a kde se zlepšovat. Na konci uplynulé sezony jsem sice byl naštvaný, protože jsem nerozuměl tomu, proč nejsme konkurenceschopní, ale to jsem již hodil za hlavu,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP