KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Doufám, že Rossi zůstane

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Vinales: Doufám, že Rossi zůstane
16.04.2020
 

Maverick Vinales vyjádřil své přání do roku 2021, kdy doufá, že i pro tuto sezonu Valentino Rossi v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů setrvá.


Pokud se nestane žádný nestandardní tah, má již Maverick Vinales jasno v tom, že v příštím roce bude jeho týmovým kolegou francouzský závodník Fabio Quartararo, který stejně jako Maverick podepsal smlouvu s Yamahaou ještě před plánovaným začátkem sezony 2020.

Jak ale nyní Vinales říká, mrzí jej, že již v příštím roce nebude sdílet box s Valentinem Rossim. Zároveň ale Maverick dodává, že sám doufá v to, že se Rossi rozhodne pokračovat a dále s ním bude mít možnost soupeřit na závodní trati.

„Fabio je rychlý jezdec, jeho příchod bude určitě dobrý pro celý tým. Zároveň je ale velká škoda, že musí Valentino odejít, protože pro mne byl vždy dobrým týmovým kolegou a čas, který jsme spolu trávili v týmu, jsem si užíval. Myslím, že máme velmi dobré vztahy. Já osobně doufám, že Valentino bude pokračovat i v roce 2021. Je to skvělý jezdec a byl mým idolem, když jsem byl ještě malé dítě. Rád proti němu bojuji na trati, je to něco, jakou soupeřit s žijící legendou,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP