KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales nahrazuje Savadoriho

Text: jnyk, Zdroj: TZ Aprilia
Vinales nahrazuje Savadoriho
02.09.2021
 

Aprilia potvrdila informaci, o které se již delší dobu spekuluje - od Grand Prix na Aragónu nahradí Maverick Vinales Lorenza Savadoriho.


Italská továrna Aprilia potvrdila očekávání a po úspěšných testech Mavericka Vinalese v Misanu oficiálně oznámila jeho přesun na pozici stálého jezdce továrního týmu již v letošní sezoně. 

Maverick naskočí do sedla tovární Aprilia poprvé při závodním víkendu na španělském okruhu Motorland Aragón, v sedle tak nahradí stávajícího jezdce Lorenza Savadoriho. Dle vyjádření Aprilie ovšem Savadori zůstane v roli testovacího jezdce a počítá se s tím, že do několika závodů zasáhne na divokou kartu.

„Jsem extrémně hrdý na to, že mohu oznámit naše plány pro zbytek letošní sezony a také pro rok 2022. Vedle Aleixe budeme mít v týmu velmi talentovaného jezdce v podobě Mavericka, který se již během prvního test na naší motorce cítil komfortně a rozhodli jsme se, že od Grand Prix na Aragónu nastoupí do role stabilního jezdce. Zároveň mohu potvrdit, že Lorenzo Savadori v našem týmu zůstane v podobě testovacího jezdce a počítáme s tím, že ještě do několika závodů v letošní sezoně odstartuje na divokou kartu,“ řekl závodní ředitel Aprilie – Massimo Rivola.


Další články sekce MotoGP