KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Největší rozdíl je na brzdách

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Aprilia
Vinales: Největší rozdíl je na brzdách
12.09.2021
 

Maverick Vinales v průběhu závodního víkendu na okruhu Motorland Aragón komentoval rozdíly mezi Aprilií a Yamahou.


Maverick Vinales absolvoval na španělském okruhu Motorland Aragón svůj první závodní víkend v sedle továrního motocyklu Aprilia, kam v polovině sezony přestoupil po odchodu od Yamahy.

Již po několika trénincích dokázal Maverick identifikovat několik hlavních odlišností v porovnání s tovární Yamahou, mezi které dle jeho slov patří jak zcela jiný charakter motoru, tak i chování motocyklu na brzdách.

„Na Aprilii se mi opravdu líbí její akcelerace a nástup výkonu motoru, ale stále si na to zvykám, protože oproti Yamaze je to opravdu hodně odlišné. Motorka se pak díky tomu také chová zcela jinak na výjezdech ze zatáček a chvíli mi bude trvat, než se mi v této oblasti podaří z motorky dostat maximum. Zároveň se mi líbí chování přední části motorky, kdy mi dává i na tvrdých pneumatikách velmi dobrou zpětnou vazbu. To je něco, na co jsem byl doposud zvyklý jen na měkkých gumách. Zapracovat musím i na brzdách, zjistil jsem, že s Aprilií mohu chodit později na brzdy, to je asi největší rozdíl,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP