KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Yamaha musí začít něco dělat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Vinales: Yamaha musí začít něco dělat
08.06.2018
 

Maverick Vinales se vyjádřil kriticky na adresu Yamahy a prohlásil, že u Yamahy musejí začít pracovat, aby mu dodali konkurenceschopnou motorku.

Letošní úvod sezony v královské kubatuře MotoGP nevyšel španělskému závodníkovi Mavericku Vinalesovi zrovna dle představ. Při posledním závodě v italském Mugellu se musel Maverick spokojit s osmým místem, i přesto ale ještě své naděje na boj o mistrovský titul zcela nezahodil.
 
Nicméně právě po Grand Prix Itálie si již Maverick nebral servítky a kriticky se opřel do svého zaměstnavatele – továrny Yamaha. Jak Maverick prohlásil, Yamaha musí zapracovat na aktuální motorce, protože i smluvně mu garantuje materiál, který je schopen vítězit, nikoliv dojíždět na hranici první desítky.
 
„Když jsem u Yamahy podepisoval smlouvu, slibovali mi konkurenceschopnou motorku. Nyní je už ten čas, kdy by se mělo ukázat, že tato motorka dokáže vyhrávat. Doufám, že k inženýrům v Yamaze se tato zpráva dostane a konečně začnou pracovat. Rozhodně mi neslibovali motorku, se kterou budu jezdit okolo sedmého místa a bojovat o body s jezdci na satelitních motocyklech od Ducati. Pokud začneme něco dělat, můžeme se ještě zapojit do boje o titul, naše ztráta je 28 bodů, to ještě není nic dramatického,“ řekl Maverick Vinales.

Další články sekce MotoGP