KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha a Dovizioso společně do roku 2022

Foto: Yamaha
Yamaha a Dovizioso společně do roku 2022
16.09.2021
 

Továrna Yamaha a Andrea Dovizioso podepsali smlouvu, která posadí Itala do sedla M1 od nadcházejícího Misana až do konce sezony 2022.


Po debutu Franca Morbidelliho v týmu Monster Energy Yamaha MotoGP na Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini tento týden společnost Yamaha Motor Co., Ltd. s potěšením oznamuje, že hvězda MotoGP Andrea Dovizioso se připojí k PETRONAS Yamaha Sepang Racing Teamu. Ital bude za satelitní tým Yamahy závodit po zbytek roku 2021 i celou sezonu MotoGP 2022.

Andrea Dovizioso
„Závodění s Yamahou bylo vždy mým snem, a proto když se naskytla tato příležitost, neváhal jsem, i když vím, že to pro mě bude těžká výzva. Čeká mě spousta věcí, které se musím naučit, jako nová motorka, nový tým, nový systém práce. Je to velká výzva, která začíná v Misanu, mé domácí Grand Prix. O to víc je to vzrušující. Už se nemůžu dočkat, až budu v sedle své M1“

Lin Jarvis – generální ředitel Yamaha Motor Racing
„Jsme potěšeni, že se do sestavy Yamahy dostává taková hvězda MotoGP a talent, jakým je Andrea. Srdečně ho vítáme v Yamaze, jako velmi důležitého člena našeho programu MotoGP.
Letos jsme se ocitli v bezprecedentní situaci, která vyústila ve zcela nečekané problémy s jezdci obou týmů Yamahy. Zažili jsme několik nepředvídatelných a nešťastných událostí, ale dokázali jsme tyto problémy proměnit v nové příležitosti.
Andrea byl mimo MotoGP na krátkou dovolenou, ale jsme si jisti, že jezdec jeho kalibru brzy opět najde svou rychlost. Opravdu se těšíme na spolupráci s ním jako členem satelitního týmu Yamahy a budeme ho podporovat všemi možnými způsoby.“

 


Další články sekce MotoGP