KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha potvrdila MotoGP do roku 2026

Foto: Yamaha
Yamaha potvrdila MotoGP do roku 2026
17.02.2021
 

Továrna Yamaha prodloužila smlouvu, dle které se účastní královského šampionátu MotoGP minimálně do konce roku 2026.


Yamaha Motor Co., Ltd. podepsala novou smlouvu se společností Dorna Sports S.L. pro královskou kategorii Grand Prix Motorcycle Racing. Smlouva prodlužuje přítomnost Yamahy v MotoGP na roky 2022 až 2026.
Yamaha je v Grand Prix od roku 1961, což znamená, že letos oslaví šedesát let světového závodění. Během své účasti v MotoGP si Yamaha zajistila celkem 511 vítězství v Grand Prix, 38 světových titulů mezi jezdci, 37 světových titulů výrobců a 5 tzv. "Triple Crowns", tedy vítězství mezi jezdci, výrobci a týmy v jedné sezoně.

TOYOSHI NISHIDA – Výkonný ředitel Yamaha Motor Co., LTD.
„V první řadě bych rád využil této příležitosti a poděkoval Carmelovi Ezpeletovi a Dorně i všem zaměstnancům Yamahy, kteří umožnili naše úspěšné závodění na nejvyšší možné úrovni motocyklových závodů. Ve společnosti Yamaha jsme hrdí na účast v závodech motocyklového Grand Prix. Všichni jsme velmi rádi, že můžeme potvrdit obnovení smlouvy na dalších pět let na začátku důležité sezóny pro naši společnost.
Yamaha začala závodit v závodech Grand Prix v roce 1961. Po šedesáti letech zůstává vášeň Yamahy pro motocyklové závody a touha převzít výzvu nezměněna. MotoGP tvoří velkou část DNA Yamahy. Špičková technologie špičkové třídy bude i nadále směřovat k silničním motocyklům Yamaha, čímž přinese fantazie motocyklů a motoristického sportu zákazníkům na dráze i mimo ni, což jim dá pocit Kando. (Kando je japonské slovo pro pocity hlubokého uspokojení a intenzivního vzrušení, které zažíváme, když narazíme na něco výjimečného.)
Zároveň si myslím, že nadcházejících pět let spolupráce s Dornou a dalšími výrobci MotoGP bude pro budoucnost velmi důležité. Chceme si zanechat vzrušení ze závodů MotoGP a současně je učinit udržitelnějším a přitažlivým pro širší veřejnost. Děkujeme všem fanouškům Yamahy za trvalou podporu a těšíme se, až jim v budoucnu přineseme ještě více vzrušujících a drahocenných vzpomínek.“


CARMELO EZPELETA – Výkonný ředitel Dorna Sports S. L.
„Nejprve bych chtěl poděkovat Nishida-sanovi a všem členům Yamahy za dlouhodobou spolupráci během všech těchto let. Ve společnosti Dorna nás těší, že můžeme být součástí vyvrcholení tohoto partnerství rozšířením naší dohody se společností Yamaha. Těšíme se, až budeme svědky této nové kapitoly ikonického japonského výrobce, který slaví 60. výročí na závodní scéně, továrně, která vždy prokázala velký závazek vůči Mistrovství světa MotoGP, jehož budoucnost bude spojena s mnoha dalšími vzrušujícími výzvami, které si v nadcházejících letech společně užijeme.“
 


Další články sekce MotoGP