KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha testovala čtyři různé motocykly

Foto: Yamaha
Yamaha testovala čtyři různé motocykly
10.11.2022
 

Fabio Quartararo a Franco Morbidelli se vrátili na okruh Ricardo Tormo, aby zahájili testovací program pro rok 2023.


Po jednodenní přestávce začal tým Monster Energy Yamaha MotoGP v jednodenním oficiálním testu MotoGP ve Valencii pracovat na svém nastavení pro rok 2023. Pro Fabia Quartarara a Franca Morbidelliho to byl den plný práce, protože každý z nich měl k dispozici čtyři motocykly vybavené různými prvky pro testování. Den zakončili na 9., resp. 14. místě v celkovém pořadí.
Quartararo touží po dobrém startu do šampionátu 2023 a volné trénování od 09:30 do 17:30 využil k testování nových aerodynamických dílů, zadního křídla, nového podvozku a prototypového motoru 2023, který již letos vyzkoušel při předchozích testech. V 83. kole, z celkového počtu 92 naježděných, zajel nejlepší čas 1'30,578 s, což ho zařadilo na deváté místo, 0,546 s od prvního místa.
Morbidelli prožil ve Valencii dobrý den testování. Na trať vyjel ráno a okamžitě zaznamenal zlepšení s novým podvozkem. Zbývající hodiny Ital využil k porovnání různých nastavení a také k testování položek pro prototyp motocyklu YZR-M1 2023. Většinou se soustředil spíše na sběr dat než na časový útok, jeho nejlepší čas, 1'30,691, dosažený v 81 kole z celkem 88 kol, mu vynesl 14. místo, 0,659 s od prvního.

Fabio Quartararo
„Byl to zvláštní test. Vyzkoušeli jsme nový aerodynamický paket, nový podvozek a nový motor, ale to, co jsme od nového motoru očekávali, jsme dnes necítili. Cítili jsme se jinak než při předchozích testech v Katalánsku a Misanu. Musíme provést analýzu, abychom zjistili, co se stalo a mohli provést změnu. Ale v jiných oblastech, jako je přítlak, jsme udělali velký krok. Absolvovali jsme dvě jízdy s novým podvozkem a poté jsme pracovali zejména s aerodynamickým paketem. Myslím, že jsme na něco přišli. Budeme dobře analyzovat data, abychom potvrdili, která varianta je lepší. Myslím, že jsme se trochu zlepšili se zadním křídlem. Jsem docela ohromen tím, že maličkost na zádi motorky nás dokáže v některých oblastech zlepšit.“

Franco Morbidelli
„Byl to náročný den. Udělali jsme spoustu kol a vyzkoušeli spoustu věcí. Prošli jsme různé podvozky, dvě různé specifikace motoru a některé aerodynamické změny. Nasbírali jsme spoustu dat - to je důležité. Jsem si jistý, že inženýři doma v Japonsku udělají maximum pro to, abychom pro příští sezónu získali ta správná vylepšení.“
 


Další články sekce MotoGP